هواشناسی نسبت به وقوع سیل در سمنان هشدار دادغلامرضا حسنی غربا جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای ، با ورود سامانه بارشی به استان ، افزایش ابر، بارش باران ، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید ، بارش تگرگ در نواحی مستعد ، بارش برف در نواحی سردسیر و کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در این استان پیش بینی می شود.
وی اظهارداشت: بارندگی ها به آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها منجر خواهد شد بنابراین مردم از توقف در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند.
به گفته وی ، با توجه به کاهش دمای هوا کشاورزان با تمهیدات لازم از سرمازدگی محصولات خود پیشگیری کنند.
وی با اشاره به شرایط آب و هوایی استان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: وزش باد در بیشترین سرعت در استان در ایوانکی به ۶۱ کیلومتر بر ساعت رسید و رضوان میامی با دمای یک درجه سانتی گراد و حسینان دامغان با دمای ۲۵ درجه سانتی گراد، به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان سمنان بود.
دمای هوای سمنان برای فردا کمینه تا ۹ و بیشینه تا ۲۱ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی های جوی استان سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان سمنان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف است.
۶۰۲۶/۷۳۳۹انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید