واگذاری خانه های تاریخی بروجرد به بخش خصوصی باعث رونق گردشگری می شودبه گزارش خبرنگارایرنا سید موسی خادمی روز جمعه در حاشیه بازدید از خانه های تاریخی واماکن مذهبی شهرستان بروجرد اظهارکرد: بروجرد یک شهرتاریخی، فرهنگی و مذهبی است و ویژگی های منحصر به فردی دارد که با وجود آثارمی توان آن را به قطب گردشگری لرستان و کشور تبدیل کرد.
وی افزود: فراهم کردن زمینه حضور گردشگران داخلی و خارجی در بروجرد باعث رونق اقتصاد شهرستان و مردم می شوند و شهروندان نیز باید تاثیر آن را در زندگی خود احساس کنند.
استاندار لرستان بیان کرد: در راستای توجه ویژه به آثار تاریخی وبناهای مذهبی سال آینده اعتبارات خوبی برای این حوزه تخصیص داده خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا استاندار لرستان روز جمعه در سفر یک روزه به بروجرد ضمن دیداربا خانواده محمد پیریایی جان باخته نفتکش سانچی از خانه های تاریخی سادات طباطبایی، افتخارالاسلام، مغیث الاسلام، خانه تاریخی حاج آقا کمال طباطبایی، مسجد جامع و خانه تاریخی مصری ها بازدید کرد.
حبیب اله خجسته پورمعاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان، علی کورانی فر فرماندار بروجرد و جمعی از مسئولان استانی وشهرستانی استاندار لرستان را در این سفر همراهی کردند.
استاندار لرستان پس از شرکت در نماز جمعه این هفته بروجرد از مدرسه علمیه حجتیه این شهرستان بازدید کرد.
مسجد جامع بروجرد متعلق به قرن سوم هجری می باشد واز قدیمی ترین مسجد غرب کشوراست.
۷۲۷۳/۷۱۹۰ خبرنگار: علیرضا سلیمانی روز بهانی ** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *