خانه / خبر / پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال توسط صندوق کارآفرینی کشور

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال توسط صندوق کارآفرینی کشورعلی اصحابی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از اقامتگاههای بوم گردی روستای هدف گردشگری ریاب در گناباد به خبرنگار ایرنا گفت: تقویت و توسعه مشاغل روستایی با هدف کسب و کارهای پایدار در این مناطق از اهداف مهم صندوق کارآفرینی امید کشور است و در این راستا بر اساس تفاهم نامه مشترک بین این صندوق و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تسهیلات با اولویت بوم گردی و طبیعت گردی و تولیدات صنایع دستی به متقاضیان پرداخت می شود.
وی افزود: همچنین صندوق کارآفرینی امید کشور با پرداخت تسهلات از ایجاد واحدهای تولیدی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، فرش دست باف، ایجاد شبکه های مجازی فروش، شبکه حمل و نقل و تقویت زیرساختهای گردشگری در روستاها حمایت می کند.
وی اظهار کرد: به طرح های اشتغالزایی روستایی تا سقف 20 میلیارد ریال تسهیلات با بهره 6 درصد پرداخت می شود.
اصحابی گفت: تسهیلات این صندوق در چهارچوب اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رهبر معظم انقلاب و برنامه ‌های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می‌ گیرد و موجب توسعه کسب و کارهای خرد و اشتغالزا می‌شود.
وی افزود: استان خراسان رضوی جزو استانهای نخست کشور در اجرای طرحهای مشارکتی برای بهره گیری از تسهیلات این صندوق است.
وی اظهار کرد: شهرستان گناباد با توجه به پیشینه غنی تاریخی از مناطق بسیار مستعد برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر به شمار می رود و صندوق کارآفرینی امید با تسهیلات ارزان قیمت از توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در این بخش حمایت می کند.
مهدی نوری زاده رئیس صندوق کارآفرینی امید گناباد هم از پرداخت 10 میلیارد و 520 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط این صندوق از ابتدای امسال تاکنون به 32 طرح متقاضی خبر داد و گفت: از این میزان سه میلیارد و 250 میلیون ریال به سه طرح اقامتگاههای گردشگری و بومگردی روستای تاریخی و هدف گردشگری ریاب پرداخت شده است.
روستای تاریخی و هدف گردشگری ریاب گناباد با یک هزار سال قدمت به عنوان یکی از قدیمی ترین روستاهای خشتی و گلی کشور در سه کیلومتری غرب مرکز این شهرستان قرار دارد.
شهرستان 90 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
خبرنگار: علیرضا حسن زاده ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
2095/ 6053انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

سفرای 25 کشور خارجی به کرمانشاه می آیند

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در کارگروه …

پاسخ دهید