پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال توسط صندوق کارآفرینی کشورعلی اصحابی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از اقامتگاههای بوم گردی روستای هدف گردشگری ریاب در گناباد به خبرنگار ایرنا گفت: تقویت و توسعه مشاغل روستایی با هدف کسب و کارهای پایدار در این مناطق از اهداف مهم صندوق کارآفرینی امید کشور است و در این راستا بر اساس تفاهم نامه مشترک بین این صندوق و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تسهیلات با اولویت بوم گردی و طبیعت گردی و تولیدات صنایع دستی به متقاضیان پرداخت می شود.
وی افزود: همچنین صندوق کارآفرینی امید کشور با پرداخت تسهلات از ایجاد واحدهای تولیدی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، فرش دست باف، ایجاد شبکه های مجازی فروش، شبکه حمل و نقل و تقویت زیرساختهای گردشگری در روستاها حمایت می کند.
وی اظهار کرد: به طرح های اشتغالزایی روستایی تا سقف ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات با بهره ۶ درصد پرداخت می شود.
اصحابی گفت: تسهیلات این صندوق در چهارچوب اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رهبر معظم انقلاب و برنامه ‌های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می‌ گیرد و موجب توسعه کسب و کارهای خرد و اشتغالزا می‌شود.
وی افزود: استان خراسان رضوی جزو استانهای نخست کشور در اجرای طرحهای مشارکتی برای بهره گیری از تسهیلات این صندوق است.
وی اظهار کرد: شهرستان گناباد با توجه به پیشینه غنی تاریخی از مناطق بسیار مستعد برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر به شمار می رود و صندوق کارآفرینی امید با تسهیلات ارزان قیمت از توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در این بخش حمایت می کند.
مهدی نوری زاده رئیس صندوق کارآفرینی امید گناباد هم از پرداخت ۱۰ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط این صندوق از ابتدای امسال تاکنون به ۳۲ طرح متقاضی خبر داد و گفت: از این میزان سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به سه طرح اقامتگاههای گردشگری و بومگردی روستای تاریخی و هدف گردشگری ریاب پرداخت شده است.
روستای تاریخی و هدف گردشگری ریاب گناباد با یک هزار سال قدمت به عنوان یکی از قدیمی ترین روستاهای خشتی و گلی کشور در سه کیلومتری غرب مرکز این شهرستان قرار دارد.
شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
خبرنگار: علیرضا حسن زاده ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید