پنج اولویت نخست شورای اسلامی شهر تربت حیدریه اعلام شدپیش گفتار:
۲ مجموعه انتخابی شورای اسلامی شهر و انتصابی شهرداری از جمله نهادهای اجتماعی تصمیم ساز و خدماتی هستند که چنانچه در برنامه ریزی و اجرای آن ها ‘ تعقل محض بدون احساسات و ملاحظات سیاسی’ را بکار گیرند، می توانند نقش تاثیرگذاری برای تحقق شعار سال در این شهر ایفا کنند.
دفتر نمایندگی ایرنای تربت حیدریه در راستای تحقق وظایف حرفه ای و تعهدات اخلاقی خود و در دومین مجموعه از گزارش های مرتبط با راهکارهای تحقق شعار سال، میزبان نادر سلیمانی رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه بود تا از زبان وی و در قالب چند گزارش کوتاه ویدیویی و مکتوب شهروندان تربت حیدریه و مسوولان اجرایی شهر را با عمده ترین مشکلات و مسایل شهری آگاه و آشنا کند.

۱- طرح پرسش: پنج اولویت نخست کاری شورای اسلامی و شهرداری تربت حیدریه در سال جاری چیست؟
رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در معرفی و تبیین پنج اولویت مهم کاری این نهاد اجتماعی گفت: با آغاز کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تربت حیدریه، ۵۵ اولویت مهم را برای خود تعریف و بنا را بر رفع آنها گذاشتیم.
نادر سلیمانی افزود: هر چند امسال نیز بنای ما پیگیری آن ۵۵ اولویت کاری است، اما از بین آن ها پنج اولویت مهم تر از بقیه و امسال با جدیت بیشتری دنبال می شوند.
وی با بیان اینکه تعیین تکلیف و ساماندهی بافت فرسوده اولویت نخست ما است، گفت: تعیین تکلیف موضوع بانک شهر که مرتبط با این بافت می باشد، الولویت دوم است.
سلیمانی تصریح کرد: در پیوند با این موضوع، اوراق مشارکتی در سال ۸۹ فروش رفته که بدهی های کمرشکنی را بردوش شهر گذاشته است.
وی همچنین گفت: سومین اولویت کاری ما، پیگیری و تعیین تکلیف شرکت زعفرانیه است که در بافت فرسوده فعالیت داشته و دارد.
سلیمانی با بیان اینکه چهارمین موضوع پیگیری طرح جامعه منطقه گردشگری پیشکوه است، افزود: این طرح به مساحت ۸۰۰ هکتار و هر پروژه ای که قرار است اجرا شود باید در قالب طرح جامع منطقه گردشگری پیشکوه برنامه ریزی شود.
وی همچنین گفت: در دل همین طرح، یک پروژه ۶۷ هکتاری در حال پیگیری است که شرکت توسعه عمران منطقه گردشگری پیشکوه پارسال در کارگروه زیربنایی استان آن را به تصویب رسانده و قرار است هفته آینده نیز جلسه ای با حضور سهام داران برگزار شود.
به گفته سلیمانی پنجمین اولویت کاری ما رفع معضل پل چهارراه خواف می باشد که قرار است با مشارکت مردم جمع شود و شورای همتا در مرکز استان نیز این موضوع را به تصویب رسانده است.
وی تصریح کرد : استفاده از کالا و محصولات ایرانی و نیروهای بومی منطقه برای عمران و آبادانی شهر از جمله راهکارهایی که می تواند در تحقق شعار سال اقدام عملی تلقی شود.
ادامه دارد.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۶۱۲۱/۱۷۴۴انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید