کارخانه قند در کنگاور احداث می‌شودبه گزارش ایرنا، خیراله خزایی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که به ریاست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در کنگاور برگزار شد، افزود: کارخانه قند کنگاور در مساحت ۳۰ هکتار یکی از بزرگترین کارخانه های قند کشور خواهد بود که با همت بخش خصوصی ساخته می شود.
وی با اشاره به این که کنگاور در کشت چغندر جایگاه نخست استان را دارد و هرساله چغندرکاران برای فروش این محصول با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و نارضایتی آن‌ها را به همراه داشته است، عنوان کرد: احداث‌ کارخانه قند در این شهرستان می‌تواند در بهبود شرایط اقتصادی، توسعه کشاورزی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار تأثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه تمام کشاورزان منطقه و مردم از این کارخانه منتفع خواهند شد، گفت: این کارخانه در اراضی حاشیه تصفیه خانه فاضلاب کنگاور ساخته می شود.
سرپرست فرمانداری کنگاور در ادامه گفت: عملیات اجرایی سد آناهیتای کنگاور با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده و پیمانکار آن کار را تعطیل کرده و پیشرفت چندانی در این طرح عمرانی محقق نشده است.
وی همچنین با اشاره به فعالیت ۳۳ واحد صنعتی فعال، هشت واحد نیمه فعال و ۱۸ واحد تعطیل در شهرک صنعتی کنگاور اظهار داشت: حمایت از تولید داخل و ایجاد اشتغال پایدار در واحدهای صنعتی نیازمند مساعدت و حمایت کارگروه اشتغال استان است.
امام جمعه کنگاور نیز در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان به ظاهر به عنوان پیشانی استان شناخته می شود ولی در عمل محروم ترین شهر کشور است، افزود: کنگاور به عنوان نگین استان کرمانشاه باید در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد.
حجت الاسلام علی محمد لروند در ادامه اظهار داشت: تاکنون فقط ۵۰ تا ۶۰ درصد از کشاورزان پول محصولات خود را دریافت کرده اند که جای بررسی دارد.
وی با اشاره به اعتراض کشاورزان نسبت به انسداد چاههای آب در فصل کشاورزی، بیان کرد: امسال شهرستان کنگاور مشکل کمبود آب دارد که با پلمب چاه های غیرمجاز می توان تا حدودی از مصرف بی رویه جلوگیری کرد ولی باید در فصل پاییز یا زمستان این اقدام صورت گیرد که کشاورزان نیز متضرر نشوند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
۸۰۶۶/۷۴۴۷انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید