کنسانتره و گندله «توسعه ملی» به فولاد خوزستان واگذار شد



به گزارش جمعه تارنمای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «مهدی کرباسیان» گفت: واگذاری کارخانه های فرآوری شرکت توسعه ملی در مجتمع معدنی سنگان به شرکت فولاد خوزستان، گامی موثر در مسیر سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، خصوصی سازی و خروج بانک ها از بنگاه داری است.
وی که رییس هیات عامل ایمیدروست، با اشاره به دستور رییس جمهوری درباره خروج بانک ها از بنگاه داری گفت: این دستور همسو با حمایت از تولید صورت گرفته است.
کرباسیان ادامه داد: پیش تر شاهد رقابت بانک ها با بخش خصوصی بودیم اما شرکت توسعه ملی وابسته به بانک ملی، اقدامی شایسته انجام داد تا این بانک در روند کار تخصصی بانکداری و شرکت های فولاد خوزستان نیز در روند توسعه قرار گیرد.
رییس هیات عامل ایمیدرو یادآوری کرد: در گذشته به دلیل واگذاری های غیراصولی و غیرتخصصی، زنجیره تولید بویژه در بخش فولاد شکست و شرکت بزرگی مانند فولاد خوزستان از زنجیره فولاد خارج شد.
کرباسیان افزود: در نشست مشترک با نماینده مردم خواف و رشتخوار و مدیران فولاد خوزستان و توسعه ملی، درباره نحوه تسهیل انتقال سهام کارخانه های کنسانتره و گندله سازی تبادل نظر شد.
وی از قرار گرفتن شرکت فولاد خوزستان در زنجیره فولاد ابراز خرسندی کرد و گفت: در ماه های اخیر طرح ۲٫۵ میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی در منطقه سنگان راه اندازی شد و گفت و گوهایی درباره راه اندازی بموقع کارخانه گندله سازی در نیمه نخست سال جدید صورت گرفت.
کرباسیان از برنامه شرکت فولاد خوزستان در انجام مسئولیت اجتماعی در منطقه خواف و سنگان سخن گفت و افزود: این شرکت، برنامه توسعه ای در زمینه طرح جامع فولاد برای رسیدن به هدف ۵۵ میلیون تن فولاد ارایه کرد که مورد استقبال قرار گرفت.
پس از برگزاری جلسه مشترک میان رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت توسعه ملی، مدیرعامل فولاد خوزستان و نماینده مردم خواف و رشتخوار ۲ واحد گندله سازی و تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی به فولاد خوزستان واگذار شد.
به گزارش ایرنا، در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ واحد تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی در منطقه سنگان خراسان با ظرفیت تولید ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد که به گفته کرباسیان، با توافق حاصل شده به همراه یک واحد گندله سازی در حال ساخت با ظرفیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در همان منطقه به شرکت فولاد خوزستان واگذار شده است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۱۰۷۰*۱۹۶۱*



انتهای پیام /*










دیدگاهتان را بنویسید