گلایه فرماندار همدان از عملکرد بانک هاعلی تعالی روز یکشنبه در جلسه اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان همدان بیان کرد: بانک ها برای پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال خرد سخت گیرهایی به ویژه در زمینه تضامین اعمال می کنند که این موانع خارج از چارچوب قانونی است.
فرماندار همدان اضافه کرد: با توجه به فرصت اندک باقی مانده تا پایان سال باید بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی همکاری لازم را با مراجعه کنندگان داشته باشند.
تعالی افزود: یکی از سیاست های دولت برای ایجاد اشتغال در حوزه کلان بهره گیری از صندوق توسعه ملی است که اعتبار بالایی از محل منابع این صندوق برای اشتغال پیش بینی شده است.
فرماندار همدان اظهارکرد: با بهره گیری از صندوق توسعه ملی می توان در راستای ایجاد مشاغل روستایی تلاش کرد و با ایجاد فرصت های شغلی میزان معضلات اجتماعی ناشی از بیکاری را کاهش داد.
تعالی اضافه کرد: سهمیه استان همدان در سالجاری ایجاد ۱۹ هزار فرصت شغلی است که ۳۰ درصد معادل ۶ هزار شغل باید در شهرستان همدان ایجاد شود.
وی ادامه داد: استاندار همدان به تازگی از ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی در این استان خبر داده که با این توصیف احتمال می رود سهمیه اشتغال شهرستان همدان از ۶ هزار به ۱۰ هزار تن افزایش یابد.
فرماندار همدان اضافه کرد: در ۱۱ ماهه سالجاری ۶۴ درصد سهمیه اشتغال شهرستان محقق شده است که علت آن را می توان در ثبت نکردن تمامی آمار در سامانه رصد دانست.
تعالی با انتقاد از دستگاه هایی که نسبت به ثبت سهمیه اشتغال در سامانه رصد کوتاهی کردند به مدیران آنها یک هفته مهلت داد تا اشتغال ایجاد شده را در سامانه کارا ثبت کنند در غیر اینصورت اسامی آنها در اختیار استاندار قرار می گیرد.
وی اظهارکرد: طبق آمار ارائه شده از سوی تامین اجتماعی، امسال به صورت میانگین ماهانه ۳۵۰ نفر بیمه شده جدید اجباری در شهرستان همدان ثبت شده است.
۷۵۲۶/۲۰۹۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید