گیلان پنجمین استان پرتردد کشور طی تعطیلات نوروز بودمحمد رضا نارک کار عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج و هشت دهم درصد شد از نظر متوسط تردد ساعتی در استان را نشان می دهد.
وی به آمار ورودی و خروجی به تفکیک اشاره و بیان کرد: همچنین طی مدت یاد شده؛ یک میلیون و ۶۷۸ هزار و ۱۴۹ وسیله نقلیه وارد استان شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش ۲۰ درصدی است.
وی اضافه کرد: از بیست و سوم ماه گذشته تا پایان وقت چهاردهم ماه جاری؛ یک میلیون و ۶۴۷ هزار و ۵۴۰ وسیله نقلیه از استان خارج شده است که ۲۸ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.
نازک کار بیشترین میزان ورودی به استان را از بیست و سوم اسفندماه گذشته تا پایان وقت چهاردهم ماه جاری از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با میزان تردد ۸۸۲ هزار و ۷۱۲ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر-چابکسر با میزان تردد ۹۸۴ هزار و ۵۸۷ وسیله نقلیه عنوان کرد.
وی گفت: از ابتدای طرح نوروزی راهداری گیلان ؛ ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ بوده و متوسط سرعت وسائط نقلیه در ساعت اوج ۷۳کیلومتر بر ساعت بوده است.
طرح اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با ۴۸۲ نیروی راهدار در قالب ۴۱ گروه راهداری از بیست و سوم اسفندماه گذشته آغاز شده و تا پانزدهم فروردین ادامه دارد.
۷۲۹۶ /۶۰۳۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید