۱۱ کیلومتر از شبکه آب آشامیدنی شهرستان زنجان اصلاح شدداوود رستمخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کل طول شبکه آب آشامیدنی شهر زنجان به یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد که ۵۰ درصد شبکه فرسوده بوده و نیاز به بازسازی و اصلاح دارد.
وی یادآورشد: اصلاح و مرمت شبکه آب آشامیدنی فرسوده شهری، عملیاتی مستمر است و باتوجه به اعتبارات تخصیصی اجرا می شود.
رستمخانی اظهار کرد: هر ساله بخشی از این شبکه اصلاح می شود که این میزان در نیمه نخست سال جاری در سطح شهر زنجان به ۷٫۷ کیلومتر رسید.
مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان زنجان گفت: در کنار اجرای این عملیات، برنامه اصلاح کل شبکه توزیع آب آشامیدنی شهر نیک پی هم در دستور کار قرار گرفت و به پایان رسید.
وی با بیان اینکه کل طول شبکه آب آشامیدنی شهر نیک پی به چهار کیلومتر می رسد، خاطر نشان کرد: این شهر در سال ۹۳ به شرکت آب و فاضلاب تحویل شده بود که عملیات اجرای اصلاح شبکه آن امسال آغاز شد و به پایان رسید.
رستمخانی به اصلاح کل شبکه آب آشامیدنی شهری ارمغانخانه در سال ۹۲ اشاره کرد و ادامه داد: کل طول شبکه آب آشامیدنی این شهر به ۱۴ کیلومتر می رسید که همه آن اصلاح شده است.
مدیر آب وفاضلاب شهری شهرستان زنجان تاکید کرد: تمام شبکه توزیع آب ۲ شهر ارمغانخانه و نیک پی، فرسوده بود که همه آن اصلاح شد.
وی اضافه کرد: در سطح شهر زنجان امسال علاوه بر اجرای عملیات اصلاح شبکه، ۶۴۰ فقره انشعاب نیز استانداردسازی شد.
فرسوده بودن شبکه انتقال آب آشامیدنی منجر به هدر رفتن این مایع حیاتی با ترکیدگی لوله ها یا نشت آب از آنها می شود.
۳۰۰۱/۸۰۶۸
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *