۱۵۰میلیارد ریال برای بهره برداری سد کوهبرد نیاز استبه گزارش ایرنا، علی پوزش روز یکشنبه در حاشیه بازدید از این طرح اظهار داشت: تاکنون ۱۱۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
وی بیان کرد: این طرح در سال ۹۰ کلنگ زنی شد و پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
وی بیان کرد: طرح احداث سد مخزنی کوهبرد به‌منظور توسعه کشاورزی در محدوده دشت‌های اطراف روستاهای پایین دست برای کنترل و تنظیم سیلاب رودخانه کوهبرد در دست اجرا قرار گرفته است.
فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: سد مخزنی کوهبرد از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه است که برای تأمین آب بیش از ۳۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی و تشنه جنوب شرق دهدشت ساخته شد.
پوزش بیان کرد: مساحت محدوده آبریز در ساختگاه این سد حدود ۳۹ کیلومتر، آورد سالانه رودخانه در محل سد حدود سه میلیون متر مکعب و حجم مخزن سد دو و نیم میلیون متر مکعب است.
وی آبیاری دشت‌های اطراف روستای کوهبرد، برج بهمئی تا بیمنجگان، فراهم کردن امکانات تفریحی و سیاحتی و کنترل سیلاب‌های منطقه را از مهم‌ترین اهداف اجرای این پروژه اعلام کرد.
کار اجرایی سد کوهبرد در سال ۱۳۹۰ در کیلومتر ۱۰ جاده دهدشت به بهبهان در مسیر رودخانه کوهبرد و میان ۲ روستای گدارخونی و کوهبرد آغاز شده بود.
شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه بیش از ۵۷ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که درصد کمی از این مزارع آبی است.
۷۵۳۱/۶۱۱۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *