خانه / خبر / 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان نیر زیر کشت حبوبات رفت

2 هزار هکتار از اراضی شهرستان نیر زیر کشت حبوبات رفترضا ناصری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح زیر کشت حبوبات در این شهرستان 2 هزار و 970 هکتار بوده که بیشتر از ارقام محلی و سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه استفاده می شود.
او گفت: به دلیل کم آبی کشت حبوبات بویژه نخود به صورت دیم در منطقه صورت می گیرد متوسط عملکرد آن در هکتار 500 کیلوگرم می باشد.
او اظهار کرد: میزان کل تولیدات حبوبات در این شهرستان یک هزار و 400 تن می باشد و با تمهیداتی که اندیشیده شده نخود رقم بیله سوار که رقمی پرمحصول و سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه است در بهار سال آینده در اراضی این شهرستان کاشته خواهد شد.
او افزود: کارشناسان مرکز تحقیقات ، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بر روند رشد این رقم در منطقه و میزان عملکرد هکتاری آن نظارت خواهند داشت و در صورت رضایت بخش بودن اقدام به توسعه کشت آن در منطقه خواهد شد.
وی گفت: در سال جاری در سطح 50 هکتار اقدام به کشت حبوبات و عمدتا نخود در منطقه شده ، کشت پاییزه از مهرماه تا بهمن ماه انجام می گیرد.
در کشت انتظاری حبوبات با مساعد شدن شرایط آب و هوایی در اولین فرصت کشت انجام گرفته و بذر در داخل خاک قرار داده می شود ، طوری که به محض آغاز بارش های اواخر زمستان و اوایل بهار، گیاه به تدریج جوانه زده و سر از خاک بیرون می آورد.
شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید