خانه / خبر / 20 هزار تسهیلات مقاوم سازی در استان یزد پرداخت شد

20 هزار تسهیلات مقاوم سازی در استان یزد پرداخت شدبه گزارش ایرنا علیرضا قربانیان روز شنبه در دیدار با فرماندار خاتم افزود: در سال 96 در 40 روستای استان یزد مطالعات طرح هادی انجام شد که روستاهای شهرستان خاتم نیز در اولویت قرار داشت.
وی خاطرنشان کرد: از میان مسوولان استانی، کسانی که در بخش روستایی دست اندرکار هستند باید توجه بیشتری به وضعیت روستاها داشته باشند.
وی یادآور شد: 4 هزار از مجموع تسهیلات ارائه شده در استان مربوط به شهرستان خاتم بوده است.
در ابتدای این نشست فرماندار خاتم گفت: از زمان انقلاب تا کنون بنیاد مسکن توانسته است به دورترین نقاط روستایی ورود کرده و خدمت رسانی های خوبی را انجام دهد.
فرجام فاضلی اضافه کرد: 40 درصد جمعیت خاتم، روستایی و 60 درصد از آن شهری است که می طلبد تا نگاه ویژه ای به بخش روستایی صورت گیرد.
وی بیان کرد: اجرای طرح هادی باعث شده تا کسانی که به شهرها مهاجرت کرده اند برگشته و به ساخت و ساز در روستاها اقدام کنند.
وی همچنین با اشاره به واگذاری اراضی روستایی یادآور شد: باید چاره اندیشی شود تا ابعاد این زمین ها بخاطر مشاغل دامداری و کشاورزی روستاییان از 200 متر افزایش یابد.
معاون مشارکتها،اشتغال و مراکز غیر دولتی بهزیستی استان یزد نیز گفت در سطح شهرستان 120 واحد مسکونی با مشارکت بنیاد مسکن توسط بهزیستی به مردم واگذار شده است.
بمانی خاطرنشان کرد: در مسکن روستایی نیز هم اگر زمینه ها فراهم شود و جامعه هدف آمادگی داشته باشد می توانیم تسهیلات واگذار کنیم.
هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری از جنوب شهر یزد واقع شده است.
7534/ 6197انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید