۲۰ هکتار اراضی ملی در خراسان شمالی به بیت المال بازگشتبه گزارش چهارشنبه روابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی، مسلم محمدیاران با اشاره به سیاست دستگاه قضایی استان در حفظ حقوق بیت المال اظهار کرد: ۱۷ قطعه از اراضی واقع در محدوده موسوم به تخت میرزا که بخش عمده آن جزو اراضی ملی و مابقی از اراضی اختلافی میان اهالی آن منطقه است، از تصرف متعرضان به اراضی ملی و منابع طبیعی خارج و به بیت المال عودت داده شد.
وی گفت: این اقدام در راستای حفظ حقوق عامه و نیز حراست و حفاظت از حقوق بیت المال و به منظور پیشگیری از تداوم نزاع های دسته جمعی که در گذشته درخصوص این اراضی به وقوع پیوسته است، صورت گرفت.
محمد یاران با اشاره به خبر بازداشت سه نفر و تشکیل پرونده قضایی برای آنها در این خصوص افزود: اراضی موسوم به تخت میرزا در محدوده جغرافیایی سه شهرستان بجنورد، اسفراین و شیروان واقع شده است که از سالیان دور به جهت تصرفاتی که از سوی تعداد محدودی از متخلفان در این اراضی صورت گرفته منشا نزاع و درگیری های بسیاری بوده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ضمن هشدار جدی به متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی در کل استان گفت: دستگاه قضایی در حراست و حفاظت از حقوق عامه و نیز حقوق بیت المال بدون ذره ای مماشات با متخلفین برخورد قانونی و قاطعانه خواهد داشت.
در ۶ ماه نخست سال گذشته ۹ هزار و ۶۶۵ متر مربع از اراضی دولتی خراسان شمالی رفع تصرف شد که بیشترین رفع تصرفات مربوط به شهرستانهای بجنورد و گرمه بود است.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید