خانه / دسته‌بندی نشده / 20 واحد گردشگری در استان سمنان بهره برداری می رسد

20 واحد گردشگری در استان سمنان بهره برداری می رسدحسین خواجه بیدختی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این واحدهای گردشگری در حال ساخت شامل اقامتگاه های بوم گردی، هتل، استراحتگاه های موقت بین راهی است.
وی با بیان این که این طرح های گردشگری تا دستکم تا 2 سال آینده به بهره برداری می رسد، اظهارداشت: در چهار سال گذشته 45 واحد گردشگری و تاسیساتی با صرف یکهزار و 424 میلیارد ریال اعتبار در استان به بهره برداری رسید.
وی با بیان این که در دولت تدبیر و امید 25 واحد بوم گردی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سمنان به بهره برداری رسید، اضافه کرد : برای راه اندازی این واحدها بیش از 35 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
خواجه بیدختی خاطرنشان کرد : 6 واحد رستوان بین راهی، سه واحد موزه خصوصی و چهار سفره خانه سنتی با 37 میلیارد ریال اعتبار در چهار سال گذشته در این استان به بهره برداری رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان این که با بهره برداری این واحدهای گردشگری و اقامتی برای بیش از 700 نفر اشتغالزایی شد ، گفت: توجه به بخش گردشگری مهم ترین راهبرد برای کاهش آمار بیکاری در سمنان است.
خواجه بیدختی تصریح کرد : باید با توجه به زیرساخت های سمنان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کرد و با این راهبرد بخش قابل توجه ای از مشکلات اقتصادی استان برطرف می شود.
سالانه بیش از 20 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان عبور می کنند.
به گزارش ایرنا، استان سمنان دارای بیش از هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده و تاکنون 718 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.
649 اثر تاریخی استان سمنان شامل بنا، محوطه و تپه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و دروازه ارگ سمنان، مسجد تاریخانه دامغان، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مجموعه قصر بهرام گرمسار، بازار آرادان و کاروانسرای ده‌نمک از جمله آثار تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است.
هشت اثر طبیعی استان سمنان نیز در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که شامل درخت کهنسال چنار سوخته صح، درخت گردوی کهنسال تویه و درخت ارس کهنسال دیباج در دامغان، غار افتر در سرخه، جنگل ابر در شاهرود، درخت چنار کهنسال امامزاده یحیی(ع)، درخت چنار دوقلوی چاشم و درخت گردوی کهنسال کمان رستم در مهدیشهر است.
61 اثر معنوی استان شامل مراسم معنوی، صنایع دستی و فنون سنتی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
مفرش‌بافی پاده، دست‌بافته های سنتی امیریه، نظام آبیاری دامغان و سمنان، جاجیم‌بافی در سمنان، مهارت شماره‌دوزی سنگسری و مهارت فن لاک‌تراشی کالپوش، صنایع دستی و فنون سنتی استان سمنان است که به ثبت آثار ملی رسیده است.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

پاسخ دهید