۲۳ طرح عمرانی و اقتصادی در نمین آماده بهره برداری شدبه گزارش ایرنا،فرهاد عبدالعلی پور روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی برنامه های دهه فجراین شهرستان افزود:۲۰ طرح از این تعداد در حوزه عمرانی و ۳ طرح نیز در حوزه اقتصادی اجرا شده اند.
وی اضافه کرد: سالن ورزشی چند منظوره روستای مرنی، ساختمان اداری ثبت اسناد، مدرسه ۶ کلاسه امام علی (ع) شهر نمین، طرح هادی روستاهای ننه کران، مرنی و خانقاه سفلی، تامین آب شرب و ساختمان مرکز جامع سلامت شهر آبی بیگلو از جمله طرح های مهم عمرانی افتتاحی در دهه فجر خواهد بود.
فرماندار نمین افزود: در حوزه دهیاری و روستاها نیز ۲۳ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در دهه فجر به بهره برداری می رسد.
عبدالعلی پور اظهار داشت: کارخانه های ریخته گری ، تولید روکش لاستیک و طرح بوم گردی و گردشگری با هزینه کرد ۱۱۵ میلیارد ریال نیز در شهرستان نمین به بهره بهرداری می رسند.
وی در ادامه از اختصاص ۱۶ میلیارد ریال از محل سه درصد نفت و گاز به شهرستان نمین خبر داد و افزود: نزدیک به ۵۰ درصد اعتبار مصوب درردیف بودجه سه درصد نفت و گاز به شهرستان نمین اختصاص یافته است.
وی عنوان کرد: تعمیر و تجهیز مدارس در دوره های مختلف، احداث مخازن آب روستایی، فرهنگسرای شهر عنبران، اجرای طرح های هادی روستایی، کنترل سیل و رسوب و بهسازی و نگهداری راههای روستایی و فرعی از جمله موارد اختصاص اعتبار از محل نفت و گاز است.
شهرستان نمین در شرق اردبیل واقع است.
خبرنگار: ساسان رحمتی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
۶۰۱۶/۷۱۲۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید