۲۵ درصد لوله های انتقال آب در دامغان فرسوده استعلی اصغر مجد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از مجموع سه هزار کیلومتر لوله انتقال آب در بخش خانگی و صنعتی این شهرستان ، حدود ۶۰۰ کیلومتر آن فرسوده است.
وی اعتبار موردنیاز برای نوسازی لوله های انتقال آب دامغان را بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار اعلام و اضافه کرد : کمبود آب یکی از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای معدنی و صنعتی شهرستان در چند سال گذشته بوده است.
وی خاطرنشان کرد : اکنون بیش از ۵۰ واحد صنعتی دامغان با مشکل کمبود آب مواجه است که فرسودگی لوله های انتقال آب یکی از دلایل اصلی در کسری آب این شهرستان در بخش تولید است.
فرماندار دامغان ادامه داد : در دولت تدبیر و امید بیش از ۵۰ کیلومتر از لوله های انتقال آب این شهرستان با یک میلیارد ریال اعتبار نوسازی شد و در چهار سال آینده هم با تخصیص به موقع اعتبار، نوسازی ۳۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.
مجد اضافه کرد : اکنون شهرستان دامغان با کمبود آب ۵۰ لیتر در ثانیه در بخش خانگی و صنعتی مواجه است که باید برای رفع این معضل برنامه های راهبردی در کمترین زمان ممکن اتخاذ شود.
فرماندار دامغان تصریح کرد : در تابستان امسال به ۱۰ روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می شد و استفاده بهینه در مصرف آب می تواند در میان و بلندمدت بخش قابل توجه ای کسری آب در دامغان را برطرف کند.
شهرستان دامغان بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.
به گزارش ایرنا، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و در استان سمنان ۱۶۰ لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *