۲۶۰میلیارد ریال برای خرید ادوات کشاورزی در یزد اختصاص یافتسید علی محمد ضیا کاشانی عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا در ابرکوه افزود: این میزان وام برای خرید ادوات کشاورزی در بخش باغبانی ، زراعت، شیلات ، صنایع تبدیلی ، دام و طیور ، منابع طبیعی ، گلخانه ای و گیاهان دارویی به متقاضیان پرداخت می شود .
وی با بیان اینکه سال گذشته، ۲۳۲ میلیارد ریال وام در اجرای طرح توسعه مکانیزاسیون برای خرید ادوات به کشاورزان پرداخت شد، اظهار کرد: این میزان تسهیلات به ۳۱۴ متقاضی پرداخت شد .
وی همچنین با اشاره به کم آبی و تبعات خشکسالی در استان تاکید کرد: برنامه توسعه کاشت گیاهان دارویی در اولویت اصلی این سازمان قرار دارد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد تصریح کرد: با توجه به افت سطح آبهای زیرزمینی و تغییر الگوی کشت ، سال گذشته در ۹۳۰ هکتار اراضی استان گیاهان دارویی کشت شد ، ۹۰۰ تن محصول از این مقدار سطح زیرکشت برداشت شد.
وی با بیان اینکه ۱۴رقم گیاه دارویی در استان کشت می شود، یادآورشد : عمده ارقام آن زعفران ، به لیمو، آویشن ، نعناع فلفلی، مریم گلی، گل گاوزبان، شاتره ، کاسنی ، گل محمدی و زیره است .
این کارشناس ارشد بخش کشاورزی استان تصریح کرد: کاشت و توسعه سطح زیرکشت گیاهان دارویی نه تنها به صرفه جویی آب کمک می کند بلکه درآمد خوبی هم برای کشاورزان و بهره برداران استان دارد.
معاون جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: در پنج سال آینده با توجه به مشکل کم آبی و ارزش افزوده سطح زیرکشت گیاهان دارویی به یکهزار و ۶۸۰ هکتار و تولید آن به یکهزار و ۵۰۰ تن خواهد رسید.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *