۲۹۴ روستای دزفول زیر پوشش شبکه مخابرات قرار گرفتندبه گزارش ایرنا عبدالحسین پوررکنی پنجشنبه شب در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: بزرگترین پروژه مخابراتی کشور ، ‘ یو اس او ‘ ( USO ) با هدف تامین تلفن، اینترنت و سایر زیرساخت های مخابراتی در مناطق محروم شهرستان دزفول از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و در دست اجراست.
وی با بیان اینکه در مدت ۲ سال اخیر با نصب و راه اندازی ۱۱ دکل مخابراتی در مناطق کوهستانی و سخت گذر شهیون و سردشت دزفول بخش زیادی از زیر ساخت های مخابراتی دزفول تامین شده است اظهار داشت: توسعه زیر ساخت های مخابراتی مناطق دور افتاده شهرستان دزفول با نصب ۲۸۹ دکل مخابراتی همچنان ادامه دارد.
معاون امور عمرانی فرمانداری دزفول هزینه اجرای این طرح بزرگ مخابراتی را ۲۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برای نصب و راه اندازی دکل مخابراتی بر روی کوه سالند دزفول ۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.
پوررکنی افزود: با اجرای این طرح بزرگ مخابراتی تمام روستاهای ۲ بخش شهیون و سردشت دزفول از زیر ساخت مخابرات و اینترنت بهره مند می شوند که این اقدام گام مهمی در راستای محرومیت زدایی از این مناطق کوهستانی و دور افتاده می باشد.
وی با بیان اینکه از چهار هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت شهرستان دزفول ۷۲ درصد آنرا ۲ بخش کوهستانی سردشت و شهیون شامل می شود افزود: توسعه زیر ساخت هایی چون جاده از جمله جاده دهستان شوی در این مناطق کوهستانی در دست پیگیری و اجراست.

۵۷۰ روستا در این بخش وجود دارد که ۳۷۰ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

**۷۰ میلیارد ریال به روستاهای فاقد دهیاری دزفول اختصاص یافت
معاون امور عمرانی فرمانداری دزفول همچنین از اختصاص ۷۰ میلیارد ریال به اجرای طرح های توسعه ای در روستاهای فاقد دهیاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با تخصیص این اعتبار عملیات عمرانی در ۱۲ روستای محروم دزفول اجرا می شود.
۶۰۶۸انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *