۳۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در اردستان پرداخت شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا تاملی شامگاه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال اردستان گفت: نگرانی در رابطه با سقف اعتبارات اشتغالزایی سال ۱۳۹۷ نیز وجود ندارد و بحث اشتغال باید با استفاده از همه ظرفیت ها در دستور کار همه دستگاه های اجرایی این شهرستان قرار گیرد.
وی افزود: بحث اشتغال در دستگاه های اداری اردستان منتفی است و باید با تهیه نقشه راه، استفاده از سند آمایش، ظرفیت دانشگاه ها، محدود کردن اشتغال افراد بیگانه و بهره گرفتن از طرح های دانش بنیان زمینه جذب بیکاران بومی و دانش آموخته را فراهم ساخت.
فرماندار اردستان عنوان کرد: افزایش طلاق، نبود اشتغال فراگیر، بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی و کمبود جمعیت تهدیدی برای این شهرستان محسوب می شود و در این میان کارگروه اشتغال مقدس ترین جلسه است چرا که با اشتغال بسیاری از آسیب ها برطرف خواهد شد.
او اضافه کرد: بیکاری ویروسی ویرانگر است و در این میان نداشتن آمار و اطلاعات دقیق از تعداد بیکاران اردستان پذیرفتنی نیست و باید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سرعت در این زمینه اقدام کند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان نیز با اشاره به برگزاری ۱۴ جلسه با ۳۲ مصوبه در سال گذشته گفت: ۱۰۰ درصد سهمیه اشتغال این شهرستان به میزان یک هزار و ۴۵۵ نفر محقق و در سامانه رصد ثبت شده است.
جمشید عامری افزود: سهمیه طرح مهارت آموزی نیز ۹۷ نفر بود که ۱۴۲ نفر موفق به گذراندن این طرح شده و سهمیه طرح کارورزی ۴۴ نفر در نظر گرفته شده بود که ۱۵ نفر قرارداد بستند.
وی سهمیه طرح کارورزی سال جاری را ۶۲ نفر اعلام و بیان کرد: تعداد ۸۱۶ نفر دانش آموخته جویای کار در شهرستان اردستان وجود دارد که ۶۰ درصد بیکاران منطقه را به خود اختصاص دادند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان در ادامه نیز نرخ بیکاری در این شهرستان را ۹٫۷ درصد اعلام کرد.
اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
۷۴۳۱/۸۱۲۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید