۳۶۰ میلیارد ریال برای احداث محور جیرفت – بم هزینه شده استمحمد ساردویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: محور جیرفت – سه راهی بم به طول ۴۷ کیلومتر در حوزه جنوب استان کرمان قرار دارد که تاکنون ۲۵ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: عملیات اجرایی ۲۱ کیلومتر از این مسیر در دست اقدام است که ۶ کیلومتر از این محور در حال اجرای عملیات آسفالت است و یک کیلومتر آن نیز در محدوده تونل اسفند در حال مطالعه جهت برگزاری مناقصه است.
وی در ادامه از اخذ و تحویل ۴۷۱ هکتار از اراضی ملی در جنوب کرمان خبر داد و گفت: این مقدار از اراضی ملی در شهرستان های جیرفت، کهنوج و رودبار جنوب با مالکیت دولت به نمایندگی سازمان جنگل ها و مراتع آبخیزداری کشور تحویل اداره کل راه و شهرسازی جنوب شد.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان ادامه داد: این اراضی در راستای اجرای ماده ۱۰قانون زمین شهری و ماده ۲۰ آیین نامه اجرایی این قانون تحویل داده شد.
هفت هزار و ۳۵۰ کیلومتر طول راه های هفت شهرستان جنوب کرمان است که شامل ۲۰۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۶۱ کیلومتر راه اصلی و ۷۷۲ کیلومتر راه فرعی آسفالت می باشد.
جنوب استان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبارجنوب و فاریاب را پوشش می دهد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح اله صائب *
۷۴۵۰/۶۰۰۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *