۴۰۰میلیارد ریال تسهیلات درحوزه اشتغال ابرکوه پرداخت شدبه گزارش ایرنا ، محمد کاظمی نسب روز جمعه در آیین عید سعید فطر در اجتماع مردم شهرستان ابرکوه افزود: امسال یکهزار و ۲۰۰میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۲۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی به صنایع و مشاغل خانگی پرداخت شده است .
وی بابیان اینکه با پرداخت این میزان تسهیلات تا پایان امسال زمینه اشتغال یکهزارو ۵۰۰ فراهم می‌شود اظهارکرد: پرداخت تسهیلات خود اشتغالی روستایی و عشایری سال گذشته و امسال در دستور کار است که با پرداخت تسهیلات ظرفیت های خوبی در حوزه اشتغال روستاهای این شهرستان رقم خواهد خورد.
فرماندار ابرکوه بااشاره به تبعات خشکسالی و کم آبی و حفظ کشاورزی موجود و استفاده بهینه از آب مجازی تصریح کرد: سال گذشته ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات و بودجه برای مرمت قنوات ، اجرای آبیاری نوین هزینه شده است.
کاظمی نسب به بخشی از فعالیتهای انجام شده اشاره و خاطر نشان کرد: ارتقاء حوزه بهداشت و درمان از اولویت های این شهرستان بود و خواهد بود و دراین زمینه سال گذشته با ۲۵میلیارد ریال بودجه کلینیک تخصصی بیمارستان ابرکوه افتتاح شد.
وی همچنین ادامه داد: فاز نخست طرح توسعه بیمارستان ابرکوه با ۸۵ میلیارد ریال در دست ساخت است و این طرح دراجرای موافقت وزارت بهداشت درمان با ارتقاء بیمارستان ابرکوه از ۲۵تحت خوابی به ۹۶ تخت خوابی اجرا شده است که هفته دولت به بهره‌برداری می رسد.
کاظمی نسب بااشاره به خدمات گسترده دولت در روستاها تصریح کرد: ۶۳ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ‌بر ۳۶ میلیارد ریال در سال گذشته در سطح روستاهای این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است .
وی همچنین بابیان اینکه بیش از ۴۷ کیلومتر طرح فاضلاب شهر ابرکوه تاکنون اجرا شده است تصریح کرد: امسال با ۸۵ میلیارد ریال بودجه ۱۷کیلومتر طرح فاضلاب شهری در دست اجرا است.
کاظمی نسب خاطرنشان کرد: ۱۵پروژه بزرگ و کوچک در حوزه شهرداری ابرکوه با اعتباری بالغ ‌بر ۴۵ میلیارد ریال و همچنین پروژه های عمرانی نیز توسط شهرداری مهردشت ۱۵ میلیارد ریال در دست اجرا است.
مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۶۱۹۷انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *