۵۲ طرح عمرانی در گرمی مغان به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا ، برای اجرای این طرح ها که در بخش های مختلف خدمات و اقتصادی اجرا شده است ۴۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است. بهره‌برداری فاز اول شبکه گذاری داخل مزرعه اراضی پایاب سدگیلارلوی شهرستان گرمی به مساحت ۴۰۰هکتار، مجتمع تفریحی گردشگری برزند، آبرسانی به شهرک خصوصی قهرمان و پنج روستا، مدرسه ۱۷ شهریور از مهمترین طرح های افتتاحی شهرستان گرمی مغان توسط استاندار اردبیل بود.
اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در آیین افتتاح این طرح ها در مسجد جمعه گرمی در سخنانی گفت: دولت خدمات اساسی دراین شهرستان ارایه کرده و هم اکنون نیز طرح های عمرانی و اقتصادی مهمی از سوی بخش خصوصی و دولتی در این شهرستان در حال اجراست.
وی تاکید کرد که دولت توجه ویژه ای به طرح های آب و خاک گرمی مغان داشته و در این راستا عملیات چند سد در این شهرستان در حال اجرا بوده و در زمینه تامین آب شرب نیر اقدامات مهمی در منطقه صورت گرفته است.
بهنام‌جو با بیان اینکه سد تازه‌کند ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: این سد اوایل سال آینده آبگیری خواهد شد و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده این سد جهت تامین آب شرب روستاهای اطراف است که در سریعترین زمان نسبت به آغاز احداث تصفیه‌خانه این سد اقدام خواهد شد.
وی همچنین به حمایت های انجام شده در زمینه راه اندازی کارخانه شیر آلات قهرمان و تامین نیازهای زیربنایی آن اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی کارخانه شیرآلات آیسان بعنوان دومین واحد تولید شیرآلات با اعتبار بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال امروزدر این شهرستان شروع شد و در بهار سال آتی فاز اول آن با اشتغال ۲۰۰نفر به بهره برداری می رسد.
وی همچنین به افتتاح فاز اول پایاب سد گیلارلو اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت بحرانی آب در کشورمدیریت مصرف ضروری است و تغییر الگوی کشت در این راستا اجرایی می شود و با افتتاح پایاب سد گیلارلو در این زمینه گام های اساسی برداشته خواهد شد.
وی همچنین بر ساماندهی حوزه بالهارود تاکید کرد و در زمینه چایاب سد عمارت نیز گفت: وضعیت پایاب هنوز تعیین نشده و پس از پایان عملیات اجرایی سد در کنا حق آبه کشاورزی ، تامین آب شرب گرمی و نیز بخش صنعت و منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان در اولویت خواهد بود.
بهنام جو همچنین با اشا ه به مطالعه طرح راه آهن اردبیل – پارس آباد اشاره کرد و گفت: گرمی مغان در مسیر این طرح خواهد بود و درزمینه
راه گرمی به اردبیل و گرمی به بیله سوار اعتبار مناسبی برای سال آتی در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا ، در جریان سفر استاندار اردبیل به گرمی مغان عملیات فاز اول کارخانه شیرآلات بهداشتی آویسا آغاز شد.
در این آیین میر حمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: عملیات احداث فاز اول کارخانه شیرآلات بهداشتی آویسا با اشتغالزایی اولیه ۴۰۰نفر و در مساحت ۱۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی ولیعصر (عج) اجرا می شود و پیش بینی می شود تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.
استاندار اردبیل نیز در این آیین گفت : سرمایه گذاران بویژه در مناطق محروم مورد حمایت قرار می گیرند و در شهرک های صنعتی نیز واگذاری اراضی به آنها با نصف قیمت انجام می گیرد.
یدالله صفری امام جمعه گرمی نیز از همراهی مسئولان در تامین نیازهای اولیه ایجاد کارخانه آویسا در این شهرستان تشکر کرد.
حضور و ادای احترام استاندار اردبیل بر مزار شهدا ، پرده برداری از طرح های افتتاحی با حضور مردم در مسجد جمعه و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی گرمی مغان از برنامه های استاندار اردبیل در سفر به گرمی مغان بود.
خبرنگار: مینا میرقاسمی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
۶۰۱۶/۳۰۰۶انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید