۵۵ درصد روستاهای آذربایجان غربی از خدمات اینترنتی برخوردار استبه گزارش ایرنا قاسم جلیل نژاد روز سه شنبه در نشست بررسی زیرساخت های فناوری اطلاعات مهاباد افزود: بر این اساس ۱۲ روستای مهاباد که بیش از ۴۰ خانوار جمعیت دارد در ۶ ماهه اول سال آینده خدمات اینترنتی دریافت می کند.
وی همچنین در خصوص اینترنت عمومی مکان های گردشگری، گفت: سه منطقه گردشگری و پرتردد مهاباد همچون ترمینال، غار سهولان و بیمارستان خدمات اینترنت عمومی دریافت می کند.
جلیل نژاد ادامه داد: حجم اولیه اینترنت عمومی این مکان ها بصورت رایگان بوده و تمدید آن از محل تامین اعتبارات اداره مخابرات واگذار می شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: ۱۲ ژنراتور به روستاهای شهرستان مهاباد که در مواقع بحران و قطع برق دچار مشکل ارتباط می شود، واگذار شده است.
بهمن اسمعیل زاده با اشاره به شرایط آب و هوایی و کوهستانی بودن این منطقه، اظهار کرد: در صورت نبود برق، متوسط مدت زمان نگهداری باتری های دکل های مخابراتی چهار ساعت است که بر همین اساس ۲ ژنراتور دیگر در دفتر مخابرات بخش خلیفان مستقر و در صورت نیاز از آن استفاده می شود.
وی همچنین در خصوص پوشش تلفن ثابت خانگی مساکن مهر مهاباد، گفت: مساکن مهری که بیش از ۱۰۰ خانوار در آن اقامت دارند، خدمات تلفن خانگی دریافت می کند.
مدیرکل اداره پست آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: خط مستقیم ارتباط پستی از مهاباد به ارومیه و تهران تا اواسط فروردین سال آینده طراحی می شود.
مجید فرخی افزود: با طراحی این خط مستقیم ارتباطی، سرعت ارسال و دریافت محموله های پستی مهاباد ۲۴ ساعت کاهش می یابد.
فرماندار مهاباد نیز اظهار کرد: زیرساخت های ارتباطی در سطح شهرستان مطلوب بوده اما در مهاباد به خصوص بخش خلیفان به دلیل شرایط کوهستانی و جوی پایین تر از متوسط استانی است.
ایرج شجاعی با اشاره به اینکه تنها ۱۰ روستای بخش خلیفان دارای اینترنت است، افزود: زیرساخت های لازم برای برقراری ارتباط در زمینه های تلفنی و اینترنتی در آینده نزدیک در این منطقه ایجاد می شود.
به گزارش ایرنا یکهزار و ۳۷۰ روستای آذربایجان غربی زیر پوشش شبکه اینترنت بوده و عملیات اجرایی توسعه شبکه اینترنت در ۶۵۰ روستای دیگر این استان نیز آغاز شده است.
شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
۳۰۹۳/۷۱۲۹/۲۰۹۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید