۵۶ طرح پتروشیمی با ۵۵ میلیون تن ظرفیت تولیدی در سطح کشور در حال احداث استبه گزارش ایرنا، مرضیه شاهدایی روز چهارشنبه در آیین گشایش نمایشگاه اختصاصی صنعتی و بازرگانی ایران در شهر استانبول ترکیه از بهره برداری ۱۱ طرح پتروشیمی با ظرفیت پنج میلیون تن در یکسال گذشته خبر داد و گفت: با بهره برداری از این واحدها، میزان تولید محصولات پتروشیمی کشور به ۶۲ میلیون تن در سال افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: بهره برداری از این واحدها موجب توسعه و رونق صنایع پایین دستی پتروشیمی در کشور نیز شده است.
وی با اشاره به صادرات ۲۱ میلیون تن محصولات پتروشیمی طی یکسال گذشته اضافه کرد: تا چند ماه آینده پنج طرح دیگر پتروشیمی در کشور به بهره برداری رسیده و حدود ۲ میلیون تن به مجموع ظرفیت تولیدی در این صنعت افزوده می شود.
وی افزود: ایران دومین قدرت صنعت پتروشیمی در منطقه است و به علت منابع و سوخت غنی، ظرفیت بالایی برای توسعه در این صنعت در کشورمان وجود دارد.
وی بیان کرد: ایران در تولید محصولات باارزش افزوده بالا در صنعت پتروشیمی نقش مهمی در بازار جهانی دارد و صادرات محصولات پتروشیمی بخش اعظمی از صادرات غیرنفتی ایران را تشکیل می دهد.
وی با بیان این که گام دوم روند توسعه صنعت پتروشیمی ایران آغاز شده است، اظهار کرد: پس از اجرای برجام و ایجاد فضای سرمایه گذاری، مذاکرات خوبی با طرف های خارجی برای سرمایه گذاری در این صنعت آغاز شده و ایران دوباره به بازارهای جهانی محصولات پتروشیمی بازگشته است.
وی همچنین شرکت در نمایشگاه های خارجی و معرفی ظرفیت های تولیدی صنایع پتروشیمی را ضروری خواند و گفت: باید توان خود را در عرصه این صنعت مهم به دنیا نشان دهیم و سهم خود را از بازار جهانی این صنعت به دست آوریم.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه اختصاصی بازرگانی و صنعتی ایران روز چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولان اقتصادی و سیاسی ایران و ترکیه و تعدادی از شرکت ها و موسسات اقتصادی و صنعتی کشورمان در محل نمایشگاه های بین المللی سی.ان.آر استانبول گشایش یافت.
این نمایشگاه با حضور فاتح متین معاون وزیر اقتصاد ترکیه، حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای ایران، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ایران، جم شنل مدیرعامل نمایشگاه استانبول، محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر کشورمان در ترکیه و تعدادی از مسوولان اقتصادی و سیاسی دو کشور به طور رسمی افتتاح شد.
برپایی این نمایشگاه در پی توسعه روابط همه جانبه کشورمان با ترکیه و با هدف معرفی قابلیت ها و توانمندی های ایران در حوزه صنعتی، بازرگانی و اقتصادی و پس از ۱۲ سال توقف برنامه ریزی شده است.
در این نمایشگاه بخش صنعت پتروشیمی حضور پر رنگی دارد و علاوه بر این صنایع ساختمانی، صنعت خودرو، گردشگری و ایرانگردی توانمندی های خود را عرضه کرده اند و همچنین دو منطقه آزاد صنعتی و تجاری ماکو و انزلی نیز به معرفی ظرفیت های موجود خود در این مناطق برای سرمایه گذاری می پردازند.
این نمایشگاه با حضور ۸۷ شرکت و موسسه ایرانی و در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع برپا شده است.
همچنین این نمایشگاه چهار روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برای بازدید علاقه مندان دایر است.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *