۶هزار هکتار زمین کشاورزی آماده واگذاری به افراد واجد شرایط خوزستانی استعبدالکاظم شاچری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خرمشهر با بیان اینکه اولویت نخست
واگذاری این زمین ها به کشاورزان و افراد جویای کار است، افزود: این زمین ها به ۸۰۰ نفر از متقاضیان در شهرستان های شوش، رامهرمز، امیدیه، هندیجان و دشت آزادگان واگذار می شود.
وی اظهارکرد: وزارتخانه جهاد کشاورزی دستورالعملی در جهت آسان سازی واگذاری زمین های ملی و دولتی در طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب تهیه کرده و همه اقدامات تشکیل پرونده متقاضیان از سوی مراجع واگذاری زمین به کشاورزان محلی و بومی انجام شده است.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خورستان در ادامه گفت:با توجه به سیاست دولت در پیاده سازی فرآیند دولت الکترونیک، سامانه پرداخت الکترونیکی در امور اراضی طراحی شد.
شاچری ، شفاف سازی در تشکیل پرونده ها، مدیریت زمان ، کم کردن مراجعات و تکریم ارباب رجوع از اهداف تعیین شده سامانه پرداخت الکترونیک امور اراضی دانست و افزود: در ۲ ماه آینده کار اجرایی این سامانه عملی می شود و افراد می توانند از این طریق تقاضای تغییر کاربری زمین کشاورزی خود را درخواست دهند.
وی گفت: علاوه بر این سایر دستگاه های اجرایی مرتبط با امور اراضی به سامانه پرداخت الکترونیکی در امور اراضی وصل می شوند.
به گزارش ایرنا طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای زمین های کشاورزی خوزستان و ایلام در سال ۱۳۷۵ خورشیدی و با سفر رهبر معظم انقلاب به خوزستان مصوب شد.از مجموع ۵۵۰ هزار هکتار طرح احیای دشت های خوزستان و ایلام، ۵۰۰ هزار هکتار در شهرستان های آبادان، اهواز، اندیمشک، امیدیه، بهبهان، شوش، شوشتر، دزفول، دشت آزادگان، رامشیر، رامهرمز، خرمشهر، حمیدیه، هویزه، هندیجان و شادگان اجرا، و یا در حال اجراست.
۷۱۰۰/۶۰۳۷
خبرنگار: کمیله حجازی ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید