خانه / خبر / 6هزار هکتار زمین کشاورزی آماده واگذاری به افراد واجد شرایط خوزستانی است

6هزار هکتار زمین کشاورزی آماده واگذاری به افراد واجد شرایط خوزستانی استعبدالکاظم شاچری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خرمشهر با بیان اینکه اولویت نخست
واگذاری این زمین ها به کشاورزان و افراد جویای کار است، افزود: این زمین ها به 800 نفر از متقاضیان در شهرستان های شوش، رامهرمز، امیدیه، هندیجان و دشت آزادگان واگذار می شود.
وی اظهارکرد: وزارتخانه جهاد کشاورزی دستورالعملی در جهت آسان سازی واگذاری زمین های ملی و دولتی در طرح 550هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب تهیه کرده و همه اقدامات تشکیل پرونده متقاضیان از سوی مراجع واگذاری زمین به کشاورزان محلی و بومی انجام شده است.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خورستان در ادامه گفت:با توجه به سیاست دولت در پیاده سازی فرآیند دولت الکترونیک، سامانه پرداخت الکترونیکی در امور اراضی طراحی شد.
شاچری ، شفاف سازی در تشکیل پرونده ها، مدیریت زمان ، کم کردن مراجعات و تکریم ارباب رجوع از اهداف تعیین شده سامانه پرداخت الکترونیک امور اراضی دانست و افزود: در 2 ماه آینده کار اجرایی این سامانه عملی می شود و افراد می توانند از این طریق تقاضای تغییر کاربری زمین کشاورزی خود را درخواست دهند.
وی گفت: علاوه بر این سایر دستگاه های اجرایی مرتبط با امور اراضی به سامانه پرداخت الکترونیکی در امور اراضی وصل می شوند.
به گزارش ایرنا طرح 550 هزار هکتاری احیای زمین های کشاورزی خوزستان و ایلام در سال 1375 خورشیدی و با سفر رهبر معظم انقلاب به خوزستان مصوب شد.از مجموع 550 هزار هکتار طرح احیای دشت های خوزستان و ایلام، 500 هزار هکتار در شهرستان های آبادان، اهواز، اندیمشک، امیدیه، بهبهان، شوش، شوشتر، دزفول، دشت آزادگان، رامشیر، رامهرمز، خرمشهر، حمیدیه، هویزه، هندیجان و شادگان اجرا، و یا در حال اجراست.
7100/6037
خبرنگار: کمیله حجازی ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید